Mostarci prikupljaju obuću za djecu iz Sirije

Mostarci su danas krenuli u akciju prikupljanja pomoći za izbjeglice iz Sirije i Afganistana koji su već danima na više lokacija na području Kantona Sarajevo.

S obzirom na to da je priliv izbjeglica iz Sirije u BiH svaki dan sve veći, mostarsko Udruženje građana "Zajedno za naš grad“ je odlučilo pružiti ruku spasa kao i mnogo puta do sada.

- Naše prijateljsko Udruženje Pomozi.ba je svaki dan na terenu i od njih smo dobili informaciju da u Sarajevu ima djece iz Sirije do 14 godina a njihov broj se sve više povećava. Ta djeca su preživjela pakao u samoj Siriji i put pakla do grada Sarajeva. Kako smo informirani iz prve ruke, ta djeca trebaju obuću, tenisice, cipele, čizme. Pokažimo da nismo zaboravili koliko znači pružena ruka pomoći u najtežim momentima - poručili su iz Udruženja.

Planirano je da akcija traje sedam dana a prikupljena sredstva idu za kupovinu obuće djeci do 14 godina.

- Naše Udruženje prima uplate na PayPal: Stevan_macura@hotmail.com i na račun Udruženja : Raiffeisen 1610000130790058 u nadi da će se odazvati ljudi dobrog srca. Sigurni smo da zajedno možemo mnogo učiniti kao i mnogo puta do sada - poručili su iz Udruženja, te dodali da su aktivni i humanitarni brojevi BH Telecom 090 291 048 i HT Eronet 092 890 827 gdje pozivom donirate dvije KM - rekli su iz Udruženja "Zajedno za naš grad".


FAKTOR